منوي اصلي
موضوعات مطالب
» تور دبی
» تور قشم
» تور هند
» تور کیش
» تور مالزی
» تور چین
» تور استانبول
» تور مالزی
» تور مشهد
» تور انتالیا
» تور کوش اداسی
» تور ارمنستان
» تور ترکیه
» بلیط
جستجوي مطالب
Google
netestanbool.sabablog.com
جاذبه های گردشگری چین

پل مارکوپلو پکن چین

کی دیگر از دیدنی های پکن می باشد این پل در 15 کیلومتری جنوب غربی پکن قرار دارد که 2 ساحل رودخانه ینگ دینگ را به یکدیگر متصل می کند.این پل قدیمی ترین پل پکن و دنیا می باشد.این پل در سال 1189 و توسط سلسله شیزونگ تاسیس شد این پل بر اثر سیلابهای سخت رودخانه چندین بار تخریب گردید که در سالهای 1444 و 1698 مرمت کلی گردید. این پل 260 متری دارای 11 قوس و دهانه می باشد.

اجرای مراسم ماه پاییز یکی از ویژگی های این پل بوده است که از روی پل دارای نما و ویژگی خاصی در آسمان و تصویر آن بر روی رودخانه بوده است در دوران کهن گذشته آن را یکی از 8 منظر بزرگ چین می شناختند که در ائایل صبح انعکاس نور خورشید در آب رودخانه تصویر بسیار جالبی از پل و معماری آن را به تصویر کشیده است.این پل همچنین به پل مارکوپلو معروف است که وی در سفر خود به پکن از این پل بازدید نموده و شرحی از آن را به رشته تحریر درآورده است.از ویژگی های این پل شیرهای سنگی دو طرف پل می باشد.که تعداد آنها به 485 عدد می رسد. مسافران تور چین تعطیلات اردیبهشت 95 می توانند از این جاذبه توریستی زیبا دیدن کنند.

پل مارکوپلوی پکن چین

شهر ممنوعه چین

شهر ممنوعه که به روایتی وسیع ترین و کاملترین مجموعه معماری چوبی دنیاست در سال 1406 میلادی با دستور "جو دی" دومین امپراتور سلسله مینگ آغاز و ظرف 14 سال ساخته شد. این اثر حدود 72 هکتار مساحت دارد و دیواری با ارتفاع 10 متر و خندقی با عرض 52 متر دور تا دور این مجموعه را فرا گرفته است. دیوار های این مجموعه بسیار ضخیم هستند و طوری طراحی شده اند که در برابر آتش توپخانه آن زمان مقاوم بوده اند.

 

 

این اثر نادر با ساختگاهی مستطیل شکل مساحتی حدود ۷۲ هکتار را در برمی گیرد. ابعاد آن ۹۶۱ متر طول در امتداد شمال به جنوب و ۷۵۳ متر عرض در امتداد شرق به غرب است. دیواری با ارتفاع ۱۰ متر و خندقی با عرض ۵۲ متر دورتا دور مجموعه را فراگرفته‌است. دیوار در هر ضلع خود یک دروازه را جای داده‌است.

 تعداد قصرها و اتاق‌ها در شهر ممنوعه بسیار زیاد است. می‌گویند جمعاً ۹۹۹۹٫۵ اتاق در آن وجود دارد. به اعتقاد پیشینیان چینی، اقامتگاه امپراتوران آسمانی دارای ۱۰ هزار اتاق است و امپراتورانی که پسر امپراتور آسمانی دانسته می‌شدند باید خویشتندار بوده و نمی‌بایست از شمار اتاق‌های امپراتور آسمانی تجاوز می‌کردند. از این رو شمار اتاق‌های شهر ممنوعه نیم اتاق کمتر از شمار اتاق‌های کاخ آسمانی است.


درباره : تور چین,
امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 9 نفر مجموع امتياز : 26


برچسب : ,
تعداد بازديد : 16

تاريخ : دوشنبه 30 فروردين 1395 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
امارگیر سایت